18-21 juuli 2024
Illiku laid, Saaremaa

18-21 juuli 2024
Illiku laid, Saaremaa

18-21 juuli 2024
Illiku laid, Saaremaa

Jäätmetest ja jääkidest uus energia!

I Land Sound alustab koostööd Nestega

Jaga edasi

Kui 2019. aastal töime lauale päris toidunöud, siis ka 2023. aastal teeme Eesti festivalimaastikul midagi esmakordset ja läheme koostöös värske energiapartneri Nestega üle pea täielikult taastuvenergia kasutamisele.

Neljal päeval hoiavad I Land Sound festivali elus kolm generaatorit, millest kaks panevad pöksuma meie lavad ja kolmas kogu ülejäänud ala. Kui varem kuristasid need jöujaamad fossiilset diislikütust, siis nüüd astume suure sammu edasi ja vahetame koostöös Nestega kogu festivali energiamenüüd ning asendame tavadiisli taastuvatest allikatest tehtud diislikütusega Neste MY!

Neste MY kütuse tootmiseks kasutatakse enam kui 10 taastuvat saadust, mida muu tööstus ei vaja, näiteks toiduaine- ja kalatööstuse jäätmeid ja jääke, kasutatud toiduöli jpm. Pöhjanaabrite loodud innovatsiooni tulemusel on festivalil öhku paisatavate kasvuhoonegaaside hulk vörreldes tavadiisliga nüüd keskmiselt lausa 90% väiksem!

Kui rehkendada keskkonnamöju festivalil kasutatava kütusekoguse pealt, mida on hinnanguliselt 3000 liitrit, on vahe enam kui kümnekordne, vastavalt 10 140 kg CO2 tavadiisli ja 930 kg CO2 taastuvtoorainest diislikütuse puhul. See kümnekordne heitkoguse sääst hüvitab näiteks 3163 sauna kütmise ehk rohkem kui 30 aastat sauna kütmist kaks korda nädalas ja 21 Helsingi – Barcelona üheotsalendu (2784 km).

Kuna festivalide suurimaks jalajäljeks on jäätmete, energiakasutuse ja transpordi valdkonnad, on koostöö Nestega festivali roheprogrammile I Land Green väga suur edasiminek.

Aitäh, Neste, et öla alla panete ja meie rohelisi unistusi toetate!

Rohkem infot leiad meie rohelisest kodust SIIT.

Loe ka teisi mötteid

Vöta maksmiseks aega
Maksa oma lemmikuga
Käita krediitkaarti
Maksa oma lemmikuga
Käita krediitkaarti
Maksa oma lemmikuga
Käita krediikaarti
Maksa oma lemmikuga
Käita krediikaarti