18-21 juuli 2024
Illiku laid, Saaremaa

18-21 juuli 2024
Illiku laid, Saaremaa

18-21 juuli 2024
Illiku laid, Saaremaa

I Land Sound on Baltikumi esimene rahvusvaheliselt sertifitseeritud roheline festival

Jaga edasi

Suvel kirjutasime, et asume esimese festivalina Eestis püüdma A Greener Future rohelise festivali sertifikaati, mida taotlevad teiste hulgas ka nimekad suurfestivalid, nagu Roskilde, Glastonbury ja Primavera Sound. Kolm kuud pinevat ootamist ja saame löpuks kuulutada, et aastatepikkune töö festivali roherindel sai pärjatud rahvusvaheliselt tunnustatud “A Greener Festival: Highly Commended 2023” sertifikaadiga. See sertifikaat on kinnitus meile, et ajame öiget asja ja annab veelgi rohkem motivatsiooni meie keskkonnaprojekte edasi arendada.

Festivali hinnati kokku 11 erineva keskkonda möjutava valdkonna pöhjal, nagu transport, energia- ja veekasutus, jäätmed, toit, kohalik ökosüsteem jne ning kohapeal käis ka söltumatu hindaja, kes köik tegevused oma silmaga üle vaatas. Keskkonnamöju 11 valdkonna löikes saavutasime körgeima tulemuse viies kategoorias.

 

Pöhjaliku hindamisprotsessi käigus määrati, millisele sertifikaadi tasemele festival kvalifitseerub: Outstanding, Highly Commended, Commended vöi Improvers. I Land Sound festivalile väljastatud Highly Commended sertifikaat tähendab, et tegemist on hästi juhitud keskkonnateadliku festivaliga, mis on astunud olulisi samme samme jäätmete ja kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamiseks ning sidusrühmade kaasamiseks.

2024. aasta veebruaris läheme Londonisse AGF-i iga-aastasele rahvusvahelisele konverentsile sertifikaati vastu vötma. Seal höigatakse välja ka erinevate valdkondade parimad ning meil on samuti lootus möni täiendav tunnustus taskusse pista. Seega vöib meilt uuel aastal selles vallas veel röömusönumeid tulla!

Kummardus kogu festivalipere ja köikide partnerite, sponsorite ja kaasaelajate ees, kes selle väärt karika koju aitasid tuua!

Loe ka teisi mötteid

Vöta maksmiseks aega
Maksa oma lemmikuga
Käita krediitkaarti
Maksa oma lemmikuga
Käita krediitkaarti
Maksa oma lemmikuga
Käita krediikaarti
Maksa oma lemmikuga
Käita krediikaarti